Tendermanagement training

Pre sales bij Tenders en Aanbestedingen

Bereid je tenderteam optimaal voor op tenders en aanbestedingen.
Type : Basistraining
1 dag
Hilversum
1.095,-

Wat houdt de training in?

Hoe bereid jij als tendermanager, salesmanager of accountmanager jezelf en de organisatie voor op aanbestedingen? Welke rol speelt de inkoper daarbij? Hoe ga je om met andere stakeholders binnen je organisatie? Ben jij de partner of de leverancier? Manage jij het contract of de relatie? Allemaal vragen die relevant zijn om optimaal paraat te staan voor tenders en aanbestedingen. Tijdens deze eendaagse training krijg je inzicht in de manier waarop inkoop georganiseerd is, hoe een tender of aanbesteding tot stand komt en hoe jij jouw positie en het proces kan versterken.

Deze training is onderdeel van het Tendermanagement Essentials programma. Hét ontwikkelprogramma voor tendermanagement. Schrijf je in voor de Tendermanagent Essentials, ontvang 15% korting op de trainingen en bepaal zelf wanneer jij de trainingen volgt.

Later beslissen? Dat kan natuurlijk ook! Je ontvangt 10% korting bij deelname aan een volgende training.

Deze training is bedoeld voor sales- en accountmanagers en bid- en tendermanagers, die zich zo goed mogelijk willen voorbereiden op tenders en aanbestedingen door een beter begrip van het inkoopproces en de elementen waar zij invloed op kunnen uitoefenen. Minimaal een jaar ervaring met tenders en aanbestedingen is gewenst.

‘Rick is heel toegankelijk en pakt goed de kern uit alle vragen die er gesteld worden’ Lotte van Diesen – Labourlink

‘Erg positief, nuttige inzichten en goede combinatie tussen theorie en praktijkcases’ Max Pohle – KPN

Wat leer je?

  • Inzicht in de organisatie van inkoop en inkoopproces
  • Kennis van voorbereidende activiteiten in de pre sales-fase
  • Toepassen van stappen in stakeholdermanagement
  • Handvatten ter voorbereiding op tenders en aanbestedingen

AI-inclusief, up-to-date en compleet

Alle tendertrajecten van Cinfield zijn AI-inclusief:

  • Je leert als deelnemer precies waar AI wél en niet geschikt voor is
  • Welke tools je kunt inzetten en hoe je die optimaal inricht en opvoedt
  • Ook de meest recente wet- en regelgeving rond tenders zit verweven in de trainingen.

Daarnaast kun je bij de trainingen rekenen op ervaren trainers, kleine groepen van hetzelfde niveau, actuele cases, een prettige plek en prima catering.

Het programma

Tijdens de training van een dag werken we vanuit inzicht en beïnvloeding. We gaan in op situaties en die relevant zijn voor de groep deelnemers. De trainer maakt gebruik van praktijkvoorbeelden waardoor het voor alle deelnemers begrijpelijk en herkenbaar is.

Inzicht
’s Ochtends verkrijg je inzicht over de wijze waarop inkoop is georganiseerd. We gaan in op de rol van de (externe) inkoper en de verschillende taken en functies van inkoop. Onderwerpen die hierbij aan bod komen zijn:

  • Centraal vs. decentraal gecoördineerde inkoop
  • Publieke vs. private inkoop
  • Inkoop strategieën, modellen en niveaus
  • Het tenderproces vanuit inkoopperspectief

Beïnvloeding
’s Middags gaan we aan de slag met beïnvloeding. We gaan in op de wijze waarop jij de kansen tijdens de pre-sales fase kunt benutten om je voor te bereiden op de tender of aanbesteding en jouw winkans te verhogen. We besteden daarbij aandacht aan:

  • Activiteiten ter voorbereiding op de aanbesteding of tender
  • Stappen in stakeholdermanagement

Na het volgen van deze training weet jij precies hoe het inkoopproces werkt en waar en wanneer je invloed kunt uitoefenen op het proces en het resultaat.

Open deelname op basis van interesse

We werken met kleine groepen om de kwaliteit hoog te houden. Daarom plannen we nieuwe startmomenten op basis van belangstelling. Geef je voorkeur door; zodra er een passende groep start, nemen we contact met je op.

Wil je sneller starten met meerdere collega’s? Kies dan voor een incompany training.

Reserveer een plek

Training New
Hoe wil je deelnemen? *
Met hoeveel personen wil je deelnemen? *
Wanneer wil je starten? *
Heb je al eerder deelgenomen aan Cinfield training? *
Hoe ben je bij deze training gekomen?
Nieuwsbrief

Gerelateerde trainingen